#PAAYS2017 ve #PazarlamaAtölyesi

7. Pazarlama Araştırmalarında Alternatif Yöntemler Sempozyumu

Ulaşım Seçenekleri

7. Pazarlama Araştırmalarında Alternatif Yöntemler Sempozyumu, Akdeniz Üniversitesi ev sahipliğinde Akdeniz Üniversitesi Avrupa-Akdeniz Gençlik Eğitim ve Dinlenme Tesisi’nde gerçekleştirilecektir. Antalya şehir merkezine yaklaşık 95 km uzaklıkta bulunan ve Kumluca ilçesine bağlı turizm beldesi Adrasan’da yer alan tesise ulaşım alternatifleri aşağıda açıklanmaktadır.

Daha fazla bilgi için

Otogardan Ulaşım

Katılımcılar, otogar içinde bulunan İlçeler Terminali’nden Adrasan’a giden Çiçek Tur, Batı Antalya Tur veya Kumluca Seyahat’e ait minibüslerden birini tercih ederek Adrasan’a ulaşabilirler. Bu minibüsler Adrasan’a inen sapakta yolcularını bırakmaktadırlar (Adrasan merkeze inmemektedirler). Bu sapakta inen katılımcılar sahile çok yakın bir lokasyonda yer alan Akdeniz Üniversitesi Adrasan tesisine ulaşmak için Adrasan Taksi’den faydalanabilirler. Eğer indiğinizde taksi göremezseniz, Adrasan Taksi Durağı’nı 0 535 258 22 96 veya  0 242 883 14 36 telefon numaralarından arayabilirsiniz. Ayrıca bazı minibüs firmaları günde bir kez Antalya otogardan Adrasan’ın merkezine kadar giden sefer koymaktadır. Binmeden önce Çiçek Tur, Batı Antalya Tur veya Kumluca Seyahat firmalarından bu konuda bilgi alınabilir.

NOT: Şehirlerarası otobüsler ile Antalya’ya gelecek olan katılımcılarımız Metro-Ulusoy-Kamilkoç-Pamukkale firmalarının Kumluca-Finike otobüslerinden bilet alarak Adrasan bölge trafikte inebilir ve Adrasan bölge trafikten Adrasan minibüslerine ya da taksiye binerek tesise ulaşabilirler.

Havalimanından Ulaşım

Eğer havayolu ile seyahat ediyorsanız; Antalya havalimanından Akdeniz Üniversitesi Adrasan Tesislerine ulaşmanın 2 alternatifi bulunmaktadır.

Havalimanından Adrasan

İlk alternatif Antalya Havalimanı’ndan taksi ile doğrudan Adrasan tesislerine ulaşımdır. Havalimanında bulunan havalimanı taksileri Adrasan’a 180-200 TL civarı ücret istemektedir (Birden fazla katılımcının tek taksiyi paylaşma fikri ekonomik bir seçenek olabilir). Taksi ile ulaşımı tercih eden katılımcıların şoföre “Adrasan Taksi” ile iletişime geçtiklerini ve sempozyum katılımcısı olduklarını söylemeleri durumunda bu fiyata seyahat etmeleri mümkün olacaktır. Adrasan’a taksi ile seyahat edecek katılımcılar için  Adrasan Taksi Durağı’nın telefon numaraları: 0 535 258 22 96 veya  0 242 883 14 36.

Havalimanından Otogara ve sonra Adrasan’a

Ulaşım için ikinci alternatif olarak toplu taşıma tercih edilebilir. Toplu taşıma ile Adrasan’a ulaşmak için öncelikle otogara gitmek; otogara ulaştıktan sonra ise otogar içinde bulunan İlçeler Terminali’nden Adrasan’a giden minibüsleri tercih etmek gerekmektedir (Otogardan Adrasan’a ulaşımın detayları yukarıda açıklanmıştır).

Havalimanından Otogara

Belediye Otobüsü ile Otogara Ulaşım

Otogara gitmek için belediye otobüslerinden yararlanılabilir. Yolcular havalimanından 600 no’lu belediye otobüsü ile otogara gidebilirler. Antalya Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma kartı (Antalya Kart) ile 4,20 TL’ye otogara ulaşım sağlayabilirsiniz (Antalya kartı Otobüs şoföründen temin edebilirsiniz. Ayrıca İç Hatlar çıkış gişesinin yanındaki otomatik makinadan kart satışı ve dolumu yapılmaktadır. Kart bedeli 5 TL’dir. Kartın boş olduğunu ve kullanmadan önce doldurmanız gerektiğini unutmayınız). Antalya Kart ve otobüs güzergâhları için daha detaylı bilgiye ulaşmak için tıklayınız.

Havaş Servisleri ile Otogara Ulaşım

Otogara ikinci alternatif ulaşım yöntemi ise havalimanın otogara giden HAVAŞ servisleridir.

Tramvay ile Otogara Ulaşım

Havalimanının içinden otogara ANTRAY ile ulaşım mevcuttur. Güzergâh hattı üzerindeki son durak olan “Havalimanı” durağı, iç hatlar terminalinin hemen önünde yer almaktadır.  Buradan bineceğiniz tramvaydan sondan beşinci durak olan “Otogar”da ineceksiniz.

Tramvay ile seyahat ederken otobüs için de kullanılan Antalya Kart kullanılmaktadır.

Özel Araç ile Ulaşım

Adrasan’ın Antalya’ya uzaklığı 95 km.’dir. Öncelikle Antalya’dan Kemer istikametine gidilmelidir. Kemer’den sonra Tekirova da geçildikten sonra Adrasan tabelası görüldüğünde; bu sapaktan dönülerek, yeni açılan yol üzerinden Adrasan’a deniz yönüne uzanan 8 km’lik asfalt bir yolla rahatlıkla ulaşılmaktadır.  Bu yoldan Adrasan girişine gelinmektedir. Daha sonra sağa doğru yol takip edildiğinde Çavusköy meydanına varılmaktadır. Jandarma merkezinden sola sahile inen yola dönüp yaklaşık 3,5 km devam ettikten sonra sempozyum yeri olan Akdeniz Üniversitesi Adrasan tesisine ulaşılmaktadır.

NOT: Olimpos Adrasan yazan tabeladan girilmeyip, 5 km sonra Adrasan 9 km yazan levhadan Adrasan’a gelinmesi tavsiye edilir.